Obowiązki domowe 0

Niejednokrotnie w postach na IG stawiamy Wam pedagogiczne pytania. Jesteśmy aktywnymi matkami, które między pracą a gotowaniem obiadu wychowują dzieci. Nic tak nie rozwija i pozwala szerzej spojrzeć na własny model wychowawczy jak wymiana doświadczeń z inną mamą lub tatą - nie ujmując mężczyznom.

Ostatnim postawionym pytaniem było: „czy angażujecie swoje dzieci w obowiązki domowe?”

Niestety często pozostajemy bez odpowiedzi i musimy posiłkować się własnymi doświadczeniami - całe szczęście jest ich sporo.

Pytanie uzupełniające brzmiało: „w jakim wieku dzieci mogą rozpocząć pomaganie w domu?”

Odpowiedź pozornie wydawałaby się prosta - w każdym !
Kwestią dyskusyjną pozostaje czy zależy to wyłącznie od chęci dzieci czy zachęcania przez rodziców?

Zdania są mocno podzielone, lecz zdecydowanie bardziej wiarygodne wydaje się, że w głównej mierze zależy to od nas - rodziców, czy im to umożliwimy. Często chcąc uniknąć bałaganu, chcąc zrobić coś szybko wykonujemy to sami, odsuwając dziecko na bok. W efekcie czego dziecko zniechęci się i przestanie już próbować wykonywać domowe obowiązki...a zanim się obejrzymy będzie nastolatkiem niepotrafiącym wykonać podstawowych prac domowych.
 
Nie mogłabym nie wspomnieć o moim synku - Filno, ma 11 LAT.

CODZIENNIE MA KILKA OBOWIĄZKÓW: KARMIENIE PSÓW I KOTA, SEGREGOANIE ŚMIECI, WYNOSZENIE KOMPOSTOWNIKA, OPRÓŻNIANIE ZMYWARKI, MYCIE ŁAZIENKI... Sporo tego, prawda? Dodam, że Finlo równie ochoczo pomaga mi w pracach dotyczących Fikaj. Chętnie dziurawi metki dziurkaczem, a mi aż serce się raduje na ten widok

Magiczne sny 0
Magiczne sny

Każdy z nas dobrze wie jak ważną rolę w rozwoju dzieci odgrywa sen

Obowiązek zakrywania ust i nosa 0
Obowiązek zakrywania ust i nosa

Od soboty w całym kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, ale nie ma wymogu ze musi to być „maseczka”, równie dobrze może być to chusta lub komin.
Nasze kominy idealnie się spisują w funkcji zakrywania ust i nosa, a dodatkowo chronią szyje przed zimnym wiatrem. Pogoda coraz bardziej jesienna, a obowiązek zakrywania ust i nosa pewnie potrwa do wiosny.... więc warto zaopatrzyć się w nasze kominy lub chusty, a może odrazu pokusicie się na komplet z czapka ?
Zajrzyjcie na www.fikaj.pl i zdecydujcie sami ;)
Pamiętajcie, że za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić mandat do 500 zł

Początki 0
Początki

Początki

Nowy rok szkolny, nowa klasa w zupełnie innym miejscu i warunkach. W zupełnie innym klimacie, który jest do wyczucia i do poznania.

Brzmi jak zachęta do próbowania, do wyzwań, do sprawdzania kolejnych rozwiązań dopóki się nie znajdzie tego skutecznego. Nawet, jak się go szuka już drugi tydzień i wciąż jest się niezadowolonym.

Czy warto?

Wystarczy poznać choć trochę każdego z nich, by mieć marzenie, by stworzyli razem zgraną i dla siebie nawzajem niezapomnianą klasę.

Rzeczy, które do tej pory były dla mnie oczywiste – teraz nie są.

Prosty krąg pod koniec pracy własnej, na którym dziękujemy sobie za wspólnie zrobione tego dnia rzeczy okazał się wyzwaniem. Wyzwanie to trwało tydzień i okazało się być tego warte.

W poniedziałek krąg wyszedł średnio. Mówiłam tylko ja, a reszta miałam wrażenie, że średnio mnie słucha.

We wtorek krąg wyszedł jeszcze gorzej – jedyna interesująca ich rzecz to było drugie śniadanie.

W środę krąg był podobny do poniedziałkowego i zaczęłam tracić nadzieję.

W czwartek podczas kręgu urosło mi serce. Coś się zmieniło i usłyszałam takie wypowiedzi:

Dziękuję za naukę!

Dziękuję za miłą pracę własną i za pomoc z matematyką. (to nic, że akurat tego dnia nic nie robiliśmy z matmy)

 

Dziękuję Mikołajowi za wspólną pracę!

Dziękuję mamie, że zrobiła mi takie dobre rzeczy na śniadanie w szkole! (nie do końca jest to wymarzone podziękowanie, ale zawsze krok do przodu)

Dziękuję Pani Natalce, że tu Pani z nami jest i jest taka miła!

W piątek więc nie mogłam się doczekać kręgu i byłam jego bardzo ciekawa. Cóż. Wyszedł gorzej niż we wtorek, czy poniedziałek. Ale od czego jest kolejny tydzień, jak nie od dalszego próbowania?

 

Jak fiKaj spełnia marzenia 0
Jak FiKaj spełnia marzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteście ciekaw mojego spełnionego marzenia zapraszam do lektury...
Więc wszystko zaczęło się od wziecia udziału w wydarzeniu "3 urodziny Kawy z kobietą aktywną", na którym Marta Klepka opowiadała m.in. o swoich początkach kariery zawodowej, jak korzystała z dawanych jej szans, korzystała z okazji, była odważna i po prostu sobą (a jest nieprzeciętna!), o przyjaźni z Dorotą Wellman, o tym jak szykuje dla niej niespodzianki i wyjątkowe prezenty. 

To mnie był dla mnie przełomowy moment - nowa inspiracja!
Byłam gotowa zaproponować coś, co jeszcze przed tym spotkaniem było zbyt szalone i niemożliwe do spełnienia.. *Pomysł uszycia dla Doroty magicznych ubranek, które miały być podarowane przez Martę z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin*. 
I tak oto w kolejnych rozmowach pojawiła się okazja bym sama przekazała ubranka. To było dla mnie tak niewiarygodne, co było moim marzeniem by poznać Dorotę i usiąść z nią na jednej kanapie! A co dopiero przekazać coś co sama uszyłam! Marta otrzymała taki sam zestaw, żeby było więcej frajdy ze wspólnej pidżama party

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl