Obowiązek zakrywania ust i nosa
Obowiązek zakrywania ust i nosa

Od soboty w całym kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, ale nie ma wymogu ze musi to być „maseczka”, równie dobrze może być to chusta lub komin.
Nasze kominy idealnie się spisują w funkcji zakrywania ust i nosa, a dodatkowo chronią szyje przed zimnym wiatrem. Pogoda coraz bardziej jesienna, a obowiązek zakrywania ust i nosa pewnie potrwa do wiosny.... więc warto zaopatrzyć się w nasze kominy lub chusty, a może odrazu pokusicie się na komplet z czapka ?
Zajrzyjcie na www.fikaj.pl i zdecydujcie sami ;)
Pamiętajcie, że za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić mandat do 500 zł

Halloween
Halloween

Wiedzieliście że halloween cieszy się, po święcie Bożego Narodzenia, największą popularnością ❓
Oczywiście najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w Polsce pojawiło się w latach 90.
A Wy będziecie będziecie „świętować” 31 października ❓
Jeśli tak mamy dla was świetną wiadomość

Początki
Początki

Początki

Nowy rok szkolny, nowa klasa w zupełnie innym miejscu i warunkach. W zupełnie innym klimacie, który jest do wyczucia i do poznania.

Brzmi jak zachęta do próbowania, do wyzwań, do sprawdzania kolejnych rozwiązań dopóki się nie znajdzie tego skutecznego. Nawet, jak się go szuka już drugi tydzień i wciąż jest się niezadowolonym.

Czy warto?

Wystarczy poznać choć trochę każdego z nich, by mieć marzenie, by stworzyli razem zgraną i dla siebie nawzajem niezapomnianą klasę.

Rzeczy, które do tej pory były dla mnie oczywiste – teraz nie są.

Prosty krąg pod koniec pracy własnej, na którym dziękujemy sobie za wspólnie zrobione tego dnia rzeczy okazał się wyzwaniem. Wyzwanie to trwało tydzień i okazało się być tego warte.

W poniedziałek krąg wyszedł średnio. Mówiłam tylko ja, a reszta miałam wrażenie, że średnio mnie słucha.

We wtorek krąg wyszedł jeszcze gorzej – jedyna interesująca ich rzecz to było drugie śniadanie.

W środę krąg był podobny do poniedziałkowego i zaczęłam tracić nadzieję.

W czwartek podczas kręgu urosło mi serce. Coś się zmieniło i usłyszałam takie wypowiedzi:

Dziękuję za naukę!

Dziękuję za miłą pracę własną i za pomoc z matematyką. (to nic, że akurat tego dnia nic nie robiliśmy z matmy)

 

Dziękuję Mikołajowi za wspólną pracę!

Dziękuję mamie, że zrobiła mi takie dobre rzeczy na śniadanie w szkole! (nie do końca jest to wymarzone podziękowanie, ale zawsze krok do przodu)

Dziękuję Pani Natalce, że tu Pani z nami jest i jest taka miła!

W piątek więc nie mogłam się doczekać kręgu i byłam jego bardzo ciekawa. Cóż. Wyszedł gorzej niż we wtorek, czy poniedziałek. Ale od czego jest kolejny tydzień, jak nie od dalszego próbowania?

 

Jak FiKaj spełnia marzenia
Jak FiKaj spełnia marzenia

Byliście ciekawi historii mojego spełnionego marzenia...a wiec
wszystko zaczęło się od wziecia udziału w wydarzeniu "3 urodziny Kawy z kobietą aktywną", na którym Marta Klepka opowiadała m.in. o swoich początkach kariery zawodowej, jak korzystała z dawanych jej szans, korzystała z okazji, była odważna i po prostu sobą (a jest nieprzeciętna!), o przyjaźni z Dorotą Wellman, o tym jak szykuje dla niej niespodzianki i wyjątkowe prezenty.
To mnie był dla mnie przełomowy moment - nowa inspiracja!
Byłam gotowa zaproponować coś, co jeszcze przed tym spotkaniem było zbyt szalone i niemożliwe do spełnienia.. *Pomysł uszycia dla Doroty magicznych ubranek, które miały być podarowane przez Martę z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin*.
I tak oto w kolejnych rozmowach pojawiła się okazja bym sama przekazała ubranka. To było dla mnie tak niewiarygodne, co było moim marzeniem by poznać Dorotę i usiąść z nią na jednej kanapie! A co dopiero przekazać coś co sama uszyłam! Marta otrzymała taki sam zestaw, żeby było więcej frajdy ze wspólnej pidżama party

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl